ІНСТИТУТ

СТАЛОГО РОЗВИТКУ

ІМЕНІ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Кафедра активно співпрацює з Поморською Академією у Слупську (Польща). Починаючи з 2-го курсу кращі студенти мають можливість пройти семестрове навчання в Польщі за програмою обміну, а також за бажанням - навчатися відповідно до підписаної угоди за програмою «Подвійний диплом» (5 семестрів у Львівській політехніці та 3 семестри у Поморській Академії) і отримати одразу два дипломи - український і польський.

У 2019 році викладачка кафедри Марія Руда стала переможцем гранту BUP Mobility Research Grant 2019. Робота мала міждисциплінарний характер, адже до її реалізації залучались експерти з питань екологічного захисту, соціологи, економісти та експерти Цілей сталого розвитку.

22 листопада викладачі кафедри взяли участь у II сесії Проекту ЮНЕСКО "Національна школа-лабораторія для школярів – інструмент реалізації повістки 2030 в Республіці Білорусь на базі Міжнародного державного екологічного інституту ім. А.Д. Сахарова Білоруського національного університету.

Зустрічі студентських амбасадорів The Baltic University

 

У 2021 році студентка магістерського курсу ТЗПЕ-11 Войтович Софія-Саманта стала студентським амбасадором The Baltic University Program (BUP).

Викладачі та студенти долучились до роботи Global Learning in Agriculture Conference (#GLAG21). На кафедрі в рамках програми visiting-professor проводять факультативні курси Меланія Міллер-Фостер (професор Університету штату Пенсільванії, США) та Мірослав Борковскі (віце-ректор Гданської школи вищої, Польща)

Меланія Міллер-Фостер, Університет штату Пенсильванія, США

 

Друге видання Міжнародні Принципи та Стандарти для Практики екологічного відновлення доступні на українській мові та у вільному доступі по всій території України. Українське видання перекладено Михайлом Паславським, Марією Рудою, адаптовано для українського читача Тарасом Бойком, підготовлено до друку Ольгою Кузь за сприяння директора Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола проф. О.І. Мороза. Стандарт узгоджує та доповнює Розширені стандарти практики природоохоронної діяльності та доповнює REDD + соціальні та екологічні стандарти (REDD + SES 2012) та інші рекомендації щодо охорони довкілля.

Студенти кафедри Марія троняк та Войтович Софія-Саманта отримали сертифікати за успішне завершення програми міжнародного факультативного курсу «Системи управління знаннями та підтримки прийняття рішень», Гданська школа Вища, м. Гданськ, Польща

 

Впродовж 2021 р. студентка кафедри Екологічної безпеки та природоохоронної діяльності Войтович Софія-Саманта була студентським амбасадором в Baltic University Programme, Саманта активно брала участь в різноманітних заходах Baltic University Programme та гідно представлялаНаціональний університет «Львівська політехніка» в рамках програми.

 

Так, в 2021 році вона стала представником університету у міжнародному симпозіумі The BUP Symposium 2021. Симпозіум включав в себе 9 різних секцій.

 

Міжнародні наукові заходи ПВС кафедри ЕБПД

Кількість міжнародних наукових заходів, за участю професорсько-викладацького складу та наукових працівників Кількість доповідей, з яким доповідали професорсько-викладацький склад та наукові працівники на міжнародних наукових заходах Кількість міжнародних наукових заходів, за участю молодих вчених Кількість доповідей, з яким доповідали молоді вчені на міжнародних наукових заходах
в Україні за кордоном в Україні за кордоном в Україні за кордоном в Україні за кордоном

у 2021році

19 5 77 5 13 2 24 2

у 2019році

32 9 75 20 24 6 41 6

 

Закордонні відрядження на проведення наукових досліджень та наукові стажування за кордоном


п/п
Вид відрядження (наукове стажування/навчання, проведення наукових досліджень) Відомості про особу, яка перебувала у відрядженні (ПІБ, посада) Країна перебування Термін відрядження Результати відрядження
1. наукове стажування к.т.н., доц. Кузь О.Н. каф. ЕБПД Гданська вища школа 14.12.2021 - 19.12.2021 проходження наукового стажування (затверджений звіт)
2. наукове стажування к.т.н., Руда М.В. каф. ЕБПД Гданська вища школа 14.12.2021 - 19.12.2021 проходження наукового стажування (затверджений звіт)
3. наукові дослідження (НПП) к.т.н., Руда М.В. каф. ЕБПД Арборетум та Відділ фізіографії в Болестрашичах 16.08.2021 - 31.08.2021 проведення наукових досліджень дендрофлори арборетуму, включаючи дослідження мікоризи
4. читання лекцій за програмою "Visiting  Professor" (НПП) д.т.н., доц. Мокрий В.І. каф. ЕБПД Поморська академія в Слупську 12.10.2021 - 23.10.2021 читання лекцій за програмою "Visiting Professor"
5. читання лекцій за програмою "Visiting Professor" (НПП - дистанційно) д.т.н., доц. Мокрий В.І. каф. ЕБПД Поморська академія в Слупську 01.10.2020 - 14.02.2021 участь у програмі Visiting Professor, дистанційне читання лекцій 65 годин